Tähdistöottelujen joukkueet selvillä

Ikäluokkavalmentajat ovat valinneet joukkueet 1999- ja 2000-syntyneiden tyttöjen ja poikien Tähdistöotteluihin.

Julkaistu 6.10.2014 18:09

Tähdistöottelut pelataan 1.-2.11. Mukana kustakin ikäluokasta on 30 kenttäpelaajaa ja neljä maalivahtia, jotka on jaettu kahteen joukkueeseen. Kaikki ottelut ovat täysimittaisia, 3 x 20 minuuttia tehokasta peliaikaa. Pelipaikkana on Iittala.
Oheisohjelmana on EFT-turnauksen maaotteluiden seurantaa Hämeenlinnassa.

Tähdistöottelut (ikäluokat 1999 ja 2000)

La 1.11.2014

klo 13:00 2000-syntyneet tytöt
klo 15:30 1999-syntyneet tytöt
19:00 Suomi - Sveitsi, miesten maaottelun seuranta

Su 2.11.2014
11:00 2000-syntyneet pojat
14:00 1999-syntyneet pojat
18:30 Suomi - Ruotsi, miesten maaottelun seuranta

Tähdistöotteluvalinnat          
             
1999-pojat            
             
Joukkue 1         Joukkue 2    
Maalivahdit       Maalivahdit    
AKSELI COLLANDER RANGERS   PIETARI JÄÄSKELÄINEN SC CLASSIC
OLLI KUISMA TPS   JAAKKO KARINIEMI SSV
             
Kenttäpelaajat       Kenttäpelaajat    
EEMELI AKOLA FBT KARHUT   SAMU ANDERSSON RANGERS
AKSELI HÄRKÖNEN TPS   JUSTUS KAINULAINEN HU -46
AARO HELIN SC CLASSIC   EERO KIVIMÄKI STEELERS
KONSTA KALLIO OLS   KONSTA KUPELA TAPANILAN ERÄ
TOPIAS KOKKONEN SB WELHOT   EETU KURKIKANGAS STEELERS
JOONATAN KOVANEN NST   LAURI LAINE TAPANILAN ERÄ
JUSTUS LEPISTÖ LOHJAN SALIBANDY   JUHO MÄKELÄ TAPANILAN ERÄ
VEETI MANSUKOSKI SC CLASSIC   KONSTA MÄNTYLÄ RANGERS
EEMELI MUSTAMÄKI SBS WIRMO   JONI-JESPER NIINIKOSKI TAPANILAN ERÄ
JUHO PIETILÄ SC CLASSIC   TONI RINTALA SSV
JOONA RANTALA NST   MAX SEILONEN TAPANILAN ERÄ
OSKARI SAVOLAINEN BLACKBIRDS UNITED   TOMMI SIRKKA SSV
NIKO SIEVOLA SB WELHOT   ANTTI SUORANIEMI SC URBANS
EMIL YLETYINEN SSV   MATIAS TEKONIEMI TAPANILAN ERÄ
ARO YRJÄNÄINEN OLS   EEMELI TIKKANEN STEELERS
             
Valmentajat:  Juho Laitinen ja Mikko Tiihonen       Valmentajat: Jani Järvinen ja Mika Väisänen
             
1999-tytöt            
             
Joukkue 1       Joukkue 2    
Maalivahdit       Maalivahdit    
JULIAANA ASTREN M-TEAM   MILLA JAATINEN TAPANILAN ERÄ
ELINDA HERMANSON FBC TURKU   IRA MOILANEN SB-PRO
             
Kenttäpelaajat       Kenttäpelaajat    
SONJA EKLUND M-TEAM   MARIA ALLER SB-PRO
KARIN ERIKSEN ÅDALENS IF   ELINA HAUTOJÄRVI ÅDALENS IF
ESSI HAKALA FBC TURKU   TEA HEINONEN SB-PRO
NINA KORPI-KOKKO M-TEAM   SANNA HÄMÄLÄINEN PSS
ANNINA LEVÄLAMPI PSS   JASMIN JÄNKÄ RANGERS
EMMI LINDH SB-PRO   SAARA JÄRVELÄ M-TEAM
JANNA PENTTILÄ FBC BALLCRACKERS   IINA LATVALA SB HEINOLA
MAIJU ROIVAINEN LaSB   EMILIA LINTILÄ SC CLASSIC
MILJA-MARIA SAARIKOSKI TAPANILAN ERÄ   VEERA PULKKINEN HATSINA
PAULIINA SILVENNOINEN KOOVEE   KRISTA PÄIVÄRINNE SB-PRO
JUULIANNA SOTALA SB-PRO   SALLA RANTA TPS
AINO TUOKKOLA TAPANILAN ERÄ   NOORA RANTANEN FBC TURKU
JONNA VIRKKUNEN OFBC   MILJA-MAARIA RASTAS TPS
MARIANNE VITELI KOOVEE   MICHAELA TUOMINEN PSS
JULIA WOIVALIN SC CLASSIC   PINJA VESANEN FBC TURKU
             
Valmentaja: Kari Saukkonen     Valmentaja: Petri Tuominen  
             
             
2000-pojat            
             
Joukkue 1       Joukkue 2    
Maalivahdit       Maalivahdit    
OSKARI FÄLDEN TPS   OSKAR SILLANPÄÄ KOOVEE
OTTO RISSANEN TIKKURILAN TIIKERIT   TONI WUORENJUURI TAPANILAN ERÄ
             
Kenttäpelaajat       Kenttäpelaajat    
VILJAMI HANHISALO TAPANILAN ERÄ   SEBASTIAN  ALM SSV
ALEKSI HUTTUNEN SSV   NIKO EINIÖ RSS PANTHERS
JASPER JUUTI TPS   HEIKKI HAKULINEN TPS
TIMI KAUNEELA TIKKURILAN TIIKERIT   OSKARI HULKKO IMATRAN VOIMA
JONAS KENSBOCK PHSB   SAKU HUURRE MERIKOSKI SBT
JUUSO KOSKELA RSS PANTHERS   LAURI LARJAMA FBC TURKU
JERE NIEMELÄ NST   VILI LAUTALA OLS
AARO OLLIKAINEN FBT KARHUT   EETU MANNINEN GRIFK
NIKO REMES RSS PANTHERS   MARCUS MATILAINEN RSS PANTHERS
ALEXANDER SANDSTRÖM TPS   NIKO MAUROLA GRIFK
KAAPO SIEKKINEN HAPPEE   AATU NASKALI KOOVEE
RASMUS SOHLMAN TAPANILAN ERÄ   SAMI SAVOLAINEN NOKIAN KRP
VALTTERI SYRJÄNEN FBC TURKU   TINO TABERMAN FBC TURKU
JOSE TAKALA STEELERS   JUUSO VARJOKUMPU TPS
JASSE TUUNANEN SSV   PEKKA VÄRE SSV
             
Valmentajat: Tony Bäcksbacka ja Joni Burman     Valmentajat: Atte Juuti ja Aleksi Lammi  
             
2000-tytöt            
             
Joukkue 1       Joukkue 2    
Maalivahdit       Maalivahdit    
HELMI LAINE LOISTO   PINJA ASKOLA PSS
MIIA MAARANEN HATSINA   SARA LEINONEN OFBC
             
Kenttäpelaajat       Kenttäpelaajat    
AMELIE ALANNE STICKLINE   REBEKKA FORSBERG RANGERS
TUIJA  HEINONEN SB-PRO   SINI HEIKKINEN SB-PRO
LINA HYYTIÄ KAPA -65   LAURA HÄMEEN-ANTTILA WESTEND INDIANS
TIIA  LAHTINEN SB HEINOLA   ANNA JESKANEN LEBA -96
SOFIA LAPPALAINEN OFBC   EMILIA JÄRVINEN OFBC
MATILDA LINDSTRÖM LOISTO   EMMA KANKAINEN KALVKE
TARU NORDMAN M-TEAM   SANNA KOLI SB HEINOLA
JASMIN NYVALL BLUE FOX   AINO LAHTI KOOVEE
SANDRA OJANEN ÅDALENDS IF   CIRILLA MÄKELÄ OFBC
MAURA PAAJANEN M-TEAM   VEERA NOUSIAINEN PSS
EMILIA PYKÄLÄINEN LEBA -96   LAURA PAKARINEN KOOVEE
ANNU SELINUMMI HK DYNAMO   EMILIA PULKKINEN NIBACOS
NINA TAKALO SC CLASSIC   JASMIN SAARIO TPS
ELLINOORA VIHREÄSAARI FOSU   JENNI  TORKKI LOSB
INKA VÄHÄKOSKI SB-PRO   JONNA ULJUA PSS
             
Valmentajat: Tiina Röning ja Juulia Lintula     Valmentajat: Tiina Björkholm ja Sauli Hynynen  

Artikkelin avainsanat