Poikien tähdistöotteluiden pelaajavalinnat

Julkaistu 7.10.2015 14:15

1999-, 2000- ja 2001-syntyneiden poikien ikäluokkavalmentajat ovat tehneet pelaajavalinnat tähdistöotteluihin. Poikien tähdistöottelut järjestetään sunnuntaina 8.11.2015 Mosahallissa Helsingissä. Poikasäbäpäivän alkaa klo 13.00 1999-syntyneiden ottelulla, 2000-syntyneet aloittavat klo 15.30 ja päivän päättävät 2001-syntyneet klo 18:00. Tämä päivä kannattaa varata kalenterista, jos haluaa nähdä tulevien liigatähtien otteita.

Valituille pelaajille on lähetetty henkilökohtainen kutsu sähköpostilla!

1999-syntyneiden pelaajavalinnat:

AKOLA EEMELI SALIBANDY CLUB CLASSIC
ALENTOLA PAAVO KOOVEE
HELIN AARO SALIBANDY CLUB CLASSIC
HÄRKÖNEN AKSELI TPS SALIBANDY
IJÄS EETU OULUN LUISTINSEURA
JAAKKOLA TONI NOKIAN KRISTITYT PALLOILIJAT
JÄÄSKELÄINEN PIETARI SALIBANDY CLUB CLASSIC
KAINULAINEN JUSTUS LAMMIN SALIBANDY
KALLIO KONSTA OULUN LUISTINSEURA
KIVILOMPOLO VINSKI OULUN LUISTINSEURA
KOKKONEN TOPIAS SALIBANDYSEURA WELHOT
KOVANEN JOONATAN NST-LAPPEENRANTA
KUISMA OLLI TPS SALIBANDY
KUPELA KONSTA TAPANILAN ERÄ
KURKIKANGAS ATTE STEELERS JUNIORISALIBANDY
KYLÄ-HEIKO VILJAMI FORSSAN SUUPPARIT
LAINE LAURI TAPANILAN ERÄ
LINTUNEN TEEMU TPS SALIBANDY
MÄKELÄ JUHO TAPANILAN ERÄ
MÄNTYLÄ KONSTA WESTEND INDIANS
NIINIKOSKI JONI-JESPER TAPANILAN ERÄ
PIETILÄ JUHO SALIBANDY CLUB CLASSIC
RANTALA JOONA NST-LAPPEENRANTA
RINTALA TONI SALIBANDYSEURA VIIKINGIT
SAVOLAINEN OSKARI TAPANILAN ERÄ
SEILONEN MAX TAPANILAN ERÄ
SIRKKA TOMMI SALIBANDYSEURA VIIKINGIT
SUORANIEMI ANTTI SALIBANDY CLUB CLASSIC
TEKONIEMI MATIAS TAPANILAN ERÄ
TIKKANEN EEMELI STEELERS JUNIORISALIBANDY
TURUNEN EETU FORSSAN SUUPPARIT
UURTIO NIKO SALIBANDYSEURA WELHOT
WECKMAN VERNERI SALIBANDY HEINOLA
YLÖSMÄKI VALTTERI SALIBANDY CLUB CLASSIC

 

2000-syntyneiden pelaajavalinnat:

EINIÖ NIKO RIIHIMÄEN SEUDUN SALIBANDY PANTHERS
FÄLDEN OSKARI TPS SALIBANDY
HANHISALO VILJAMI IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
HULKKO OSKARI URHEILUSEURA IMATRAN VOIMA
HUPPUNEN SAMULI NST-LAPPEENRANTA
HUTTUNEN ALEKSI IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
HYRKKÖNEN KIM  KOOVEE
JUUTI JASPER TPS SALIBANDY
KAUNEELA TIMI TIKKURILAN TIIKERIT
KOSKELA JUUSO RIIHIMÄEN SEUDUN SALIBANDY PANTHERS
KUISMA NIKLAS TIKKURILAN TIIKERIT
KURRONEN OTTO OULUN LUISTINSEURA
LAITI NIKO IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
LATVALA MIIKA SEINÄJOEN PELIVELJET
LAUTALA VILI OULUN LUISTINSEURA
MANNINEN EETU IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
MATILAINEN MARCUS RIIHIMÄEN SEUDUN SALIBANDY PANTHERS
MAUROLA NIKO IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
NASKALI AATU KOOVEE
OJALA TUOMAS TPS SALIBANDY
OLLIKAINEN AARO FBT KARHUT UNITED
PALDANIUS AKSELI ILVES
RAUHALA JANI IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
REMES NIKO FORSSAN SUUPPARIT
RISSANEN OTTO TIKKURILAN TIIKERIT
ROTH ANTON NOKIAN KRISTITYT PALLOILIJAT
SAVOLAINEN SAMI NOKIAN KRISTITYT PALLOILIJAT
SIEKKINEN KAAPO HAPPEE
SILLANPÄÄ OSKAR KOOVEE
SIPILÄ NEMO IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
SYRJÄNEN VALTTERI TPS SALIBANDY
TAKALA JOSE STEELERS JUNIORISALIBANDY
TUUNANEN JASSE IDROTTSFÖRENINGEN KAMRATERNA GRANKULLA
VARJOKUMPU JUUSO TPS SALIBANDY

 

2001-syntyneiden pelaajavalinnat:

AITTALA JESSE TPS SALIBANDY
FORSMAN PYRY KOTKAN REIPAS
FREDMAN MIIKA KIRKKOJÄRVEN LOISKE
FREDMAN KIM ESPORT OILERS
HAUDANLAMPI TUUKKA OULUN LUISTINSEURA
HAUKKALA KONSTA SEINÄJOEN PELIVELJET
HÄMÄLÄINEN JONI HAPPEE
JAAKONSAARI JUKKA SALIBANDY CLUB URBANS
JOKINEN JIMI SALIBANDY CLUB CLASSIC
KAUTTO JULIUS TAPANILAN ERÄ
KOLJONEN URHO NIBACOS KOKKOLA
KOSKI TUUKKA TPS SALIBANDY
KRASI MAREK TIKKURILAN TIIKERIT
LAINE VALTTERI HAPPEE
MUNNE HENRY PÄIJÄT-HÄMEEN SALIBANDYSEURA
MYHRBERG MATIAS ESPORT OILERS
MÄENPÄÄ MATIAS V- JA U-SEURA NURMON JYMY
MÄKI TUOMAS OULUN LUISTINSEURA
PALDANIUS RASMUS SB VANTAA
PEKKALA OSKARI SALIBANDY CLUB CLASSIC
PORTHÉN ONNI TIKKURILAN TIIKERIT
ROMI DANIEL TAPANILAN ERÄ
RÄSÄNEN JUHO SALIBANDYSEURA VIIKINGIT
RÄSÄNEN PAULUS OULUN LUISTINSEURA
SIPILÄ OSKU SALIBANDY CLUB URBANS
STENBERG HENRI SALIBANDY CLUB URBANS
TAANILA KONSTA SALIBANDY CLUB URBANS
TAMMIRANTA AARO V- JA U-SEURA NURMON JYMY
TURUNEN LAURI SUDET
WARIS JUHO URHEILUSEURA HATSINA
VIITANEN JOONAS STEELERS JUNIORISALIBANDY
VILPAS ELMERI BLACKBIRDS UNITED
VITELI TEEMU NOKIAN KRISTITYT PALLOILIJAT
VORNANEN MARKUS  SALIBANDYSEURA VAASA

 

Lisätietoa pelaajavalinnoista ikäluokkavalmentajilta!