Alueelliset huomionosoitukset

Viimeksi päivitetty 16.2.2017 12:45

Seuratoimijoita ja paikallisia aktiivisia salibandyn edistäjiä huomioidaan alueellisissa juhlatilaisuuksissa. Kategoriat ja perustelut vaihtelevat vuosittain, ja valinnat julkaistaan yhteistyössä liikunnan ja urheilun alueorganisaatioiden kanssa.

LÄNSIRANNIKKO

Huomionosoitukset on jaettu Satakunnan ja Varsinais-Suomen Urheilugaaloissa vuosittain.

2016
Michael Fager, Seuratoimija, SBS Masku
Kaisa Hyytiä, Seuratoimija, Uudenkaupungin Salibandy
Taneli Järvinen, Seuratoimija, Salibandyseura Rupusakki
Markku Mäkelä, Seuratoimija, FBT Karhut United
Sauli Reini, Seuratoimija, Pöytyän Urheilijat
Markus Vahlman, Seuratoimija, FBC Turku

2015
Jari Jokinen, Lajin edistämistyö
Juha Kiviniemi, Seuratoimija, TPS Salibandy
Rami Peltomaa, Seuratoimija, Rauman Salba
Suvi Raittinen, Seuratoimija, Karhukopla
Kaisa Suominen, Seuratoimija, Huku
Markus Tuominen, Seuratoimija, Loimaan Leisku
TPS Salibandy, Lajin edistämistyö, 20v juhlaottelu

2014
Mikko Immonen, Seuratoimija, SBS Wirmo
Mari Ketolainen, Lajin edistämistyö
Juha-Petri Kujansuu, Seuratoimija, FBT Karhut United
Perttu Kytöhonka, Seuratoimija, TPS Salibandy
Miikka Lähdesmäki, Alueen erotuomari
Valtteri Mikkola, Alueen erotuomari
Vesa Mäkinen, Lajin edistämistyö
Jarkko Nieminen, Seuratoimija, Rauman Salba
Sami Virtanen, Seuratoimija
Antti Vääri, Seuratoimija, FBC Turku

2013
Arto Ahonen, Seuratoimija, SB Naantali
Ville Lintunen, Seuratoimija, FBC Turku
Tapio Mäkelä, Salibandyn edistämistyö
Hannu Niemi ja Marja-Liisa Korsimo-Niemi, Salibandyn edistämistyö
Jouko Salo, Seuratoimija, SBS Masku

SISÄ-SUOMI

Huomionosoitukset on jaettu Hämeen Liikunta ja Urheilun Sporttigaalassa ja Keski-Suomen Liikunnan Urheilujuhlassa vuosittain.

2016
Hannu Granroth, Seuratoimija, Salibandy Club Classic
Ilja Pantzar, Seuratoimija, Koovee
Jani Mäcklin, Lajin edistämistyö
Seppo Pulkkinen, Lajin edistämistyö
Kimmo Saarinen, Lajin edistämistyö

2015
Kari Gylden, Lajin edistämistyö
Janne Koskinen, Lajin edistämistyö, Tampereen Salibandyerotuomarikerho
Jouni Kulmala, Lajin edistämistyö, Koovee
Jeremy Kurvinen, Seuratoimija, Lempäälän Kisa
Reijo Lampinen, Lajin edistämistyö
Mikko Tiirikainen, Lajin edistämistyö, Tampereen kaupunki

2014
Matti Ilmarinen, Seuratoimija, Salibandy Club Urbans
Jonna Jansson, Seuratoimija, Steelers
Kari Jauhiainen, Seuratoimija, O2-JKL
Mika Juvakka, Seuratoimija, Jokilaakson Kikka-74
Arto Paananen, Seuratoimija, Ylöjärven Pallo
Elina Palonen, Seuratoimija, Koovee
Tommi Palonen, Seuratoimija, Koovee

2013
Ari Baas, Seuratoimija, Suolahden Urho
Reijo Hermanfors, Seuratoimija, Kangasalan Urheilijat -68
Jukka Huikko, Seuratoimija, Flanels
Marko Salmela, Seuratoimija, Nokian Kristityt Palloilijat
Petri Uusi-Luomalahti, Seuratoimija, Voimistelu- ja urheiluseura Parkanon Ponteva

2012
Harry Hannelius, Seuratoimija, Ilves
Paula Jokinen, Seuratoimija, Happee
Tuula Lehto, Seuratoimija, Salibandy Club TOP
Reino Nieminen, Seuratoimija, Mäntän Urheilijat
Irina Peltola, Seuratoimija, Salibandy Club Classic
Jukka Rantanen, Seuratoimija, Forssan Suupparit
Happee A-juniorit, Vuoden urheiluteko

2011
Jari Fagerström, Seuratoimija, Koovee
Anne Muukkonen, Seuratoimija, Happee
Pasi Peltola, Seuratoimija, Salibandy Club Classic
Arto Vehkapuru, Seuratoimija, Kihniön Urheilijat