C1-pojat

Viimeksi päivitetty 21.6.2017 12:34

Kausi 2017-18

Kaudella 2017-18 C1-pojissa (2002 -syntyneet) pelataan kaksi valtakunnallista sarjaa, SM-sarja ja 1. divisioona, yksittäisinä otteluina. SM-sarjassa ja 1. divisioonassa pelaa kummassakin 12 joukkuetta.

Valtakunnallisten sarjojen karsinnat pelataan kahdessa vaiheessa 19.-20.8.2017 ja 26.-27.8.2017.

Karsinnan 1.vaiheen otteluohjelmat.

Karsinnan 1.vaiheen pelipaikat 19.-20.8.2017

Lohko A Kuopio-halli, SB Welhot
Lohko B Iittala-halli, Steelers
Lohko C Vierumäen urheiluopisto, SB Heinola
Lohko D Qmax Arena, SPV
Lohko E Putaan Liikuntahalli, SBT Tornio
Lohko F Palokan koulukeskus, O2 JKL
Lohko G Sipoon Areena, ÅIF
Lohko H AC Myllypuro, HIFK
Lohko I  Kauniaisten PH, GrIFK

Karsinnan sarjajärjestelmä

Karsinnan 1.vaiheen lohkojako

Karsintaan ilmoittautui 35 joukkuetta. 
Ilmoittautuneet joukkueet

Karsintaturnauksen hakulomake

Kevään aikataulu 

pe 19.5. valtakunnallisten sarjojen karsinnan ilmoittautuminen päättyy
ma 29.5. karsinnan sarjajärjestelmä julkaistaan
pe 2.6. lohkojaot arvotaan joukkuerankingien perusteella ja lohkot julkaistaan
su 11.6. asti voi hakea karsinnan 1. vaiheen turnausvastuuta (tarkemmat ohjeet ilmoittautumisen jälkeen)
ma 12.6. karsinnan 1. vaiheen pelipaikat päätetään ja julkaistaan
pe 16.6. karsinnan 1. vaiheen otteluohjelmat julkaistaan 


Kausi 2016-2017

Kaudella 2016-17 C1-pojissa (2001 -syntyneet) pelataan kaksi valtakunnallista sarjaa, SM-sarja ja 1. divisioona, yksittäisinä otteluina. SM-sarjassa ja 1. divisioonassa pelaa kummassakin 12 joukkuetta.

Valtakunnallisten sarjojen karsinnat pelattiin kahdessa vaiheessa 20.-21.8.2016 ja 27.-28.8.2016. Valtakunnallisiin sarjoihin selvisivät seuraavat joukkueet:

SM-sarja:

Classic, Tampere
LaSB HML, Hämeenlinna
EräViikingit Blue Helsinki
OLS, Oulu
Karhut, Pori
SC Urbans, Janakkala
Oilers NG, Espoo
EräViikingit Black, Helsinki
Limingan Niittomiehet
Nurmon Jymy
Steelers, Hämeenlinna
TPS, Turku


1.divisioona :

Welhot, Kuopio
PHSB, Lahti
Le-Ki, Lempäälä
Hatsina, Mikkeli
Ilves, Tampere
M-Team, Helsinki
SB Vaasa
Blackbirds, Kerava
Josba, Joensuu
PoNoVo, Lappeenranta
Top Team, Savonlinna
Happee, Jyväskylä



C1-poikien SM-karsinnan sarjajärjestelmä
C1-poikien SM-karsinnan 1.vaiheen lohkojako

C1-poikien SM-karsinnan 1.vaiheen otteluohjelmat  
C1-poikien SM-karsinnan 2.vaiheen otteluohjelmat 

SM-sarjan ja 1. divisioonan runkopelipäivät 2016-17

Syyskierros
: 24.9, 1.10, 8.10, 16.10, 23.10, 29.10, 12.11, 20.11, 27.11, 3.12, 11.12 ja 17.12.

Kevätkierros: 7.1, 15.1, 21.1, 28.1, 5.2, 12.2, 26.2, 4.3, 11.3, 12.3 ( ainoastaan 1.divari) ja
                     19.3 ( ainoastaan SM-sarja)

Play off -karsinnat pelataan kahdessa vaiheessa 18.-19.3.2017 ja 25.-26.3.2017 

Pudotuspelien runkopelipäivät:
Puolivälierät 1.4, 2.4 ja tarvittaessa 4.4.2017
Välierät 8.4, 9.4 ja tarvittaessa 11.4.2017
Finaalit 15.4, 17.4 ja tarvittaessa 19.4.2017
 

Sarjajärjestelmä 2016-2017( SM-sarja, 1.divisioona ja playoff-karsinta)


Sarjavastaava
Mikko Helanen
mikko.helanen@floorball.fi
0400 529 027 


 

Kausi 2015-2016

Kultaa - TPS
Hopeaa - Koovee
Pronssia - SPV