C-tytöt

Viimeksi päivitetty 24.5.2017 08:34

Kausi 2017-18

Kaudella 2017-18 C-tytöissä (2003-2004 -syntyneet) pelataan valtakunnallista sarjaa SM-sarja turnausmuotoisina otteluina. SM-sarjassa pelaa 10 joukkuetta.

SM-karsinnat pelataan 19.-20.8.2017. Varapäivämäärät ovat 26.-27.8.2017.

Kevään aikataulu
pe 19.5. valtakunnallisten sarjojen karsinnan ilmoittautuminen päättyy
ma 29.5. karsinnan sarjajärjestelmä julkaistaan
pe 2.6. lohkojaot arvotaan joukkuerankingien perusteella ja lohkot julkaistaan
su 11.6. asti voi hakea karsinnan 1. vaiheen turnausvastuuta (tarkemmat ohjeet ilmoittautumisen jälkeen)
             Turnauksen hakeminen
ma 12.6. karsinnan 1. vaiheen pelipaikat päätetään ja julkaistaan
pe 16.6. karsinnan 1. vaiheen otteluohjelmat julkaistaan 

SM-Karsinnan sarjajärjestelmä 2017-18
SM-Karsintoihin ilmoittautuneet joukkueet
Sarjajärjestelmä 2017-18


Pirkat.jpg

Suomen mestarit 2016-2017 (kuva: Mikko Kivioja)


SM-sarja 2016-17

SM-sarjassa pelataan yhdeksän turnausta välillä 1.10.2016 - 11.3.2017. Tarkat turnauspäivämäärät ratkeavat myöhemmin. SM-sarjaan selviävät joukkueet voivat hakea SM-turnauksia järjestettäväkseen.

Playoff -karsinnat pelataan 18.-19.3.2017. Play off-karsintainfo.
Playoff-karsintojen otteluohjelmat: A-ryhmä / B-ryhmä

Puolivälieräparit:
Pirkat (1) - FBC Loisto (8)
EräViikingit (2) - Steelers (7)
SBS Wirmo (3) - PSS (5)
SSRA (4) - Koovee (6)

Välierät:
Pirkat - SSRA
EräViikingit - SBS Wirmo

Pronssiottelu:
8.4.2017 SBS Wirmo - SSRA 5-1, SBS Wirmolle SM-sarjan pronssia
Finaalit:
8.4.2017 Pirkat - EräViikingit 11-1
9.4.2017 EräViikingit - Pirkat 7-1
13.4.2016 Pirkat - EräViikingit 5-3

 


SM-sarjan lopulliset sijoitukset:
1. Pirkat
2. EräViikingit
3. SBS Wirmo
4. SSRA
5. PSS
6. Koovee
7. Steelers
8. FBC Loisto
9. SB-Pro
10. Northern Stars


Puolivälierien otteluohjelma 2016-17
Välierien otteluohjelma 2016-17
Finaalit ja pronssiottelu 2016-17
Otteluohjelma 2016-17
C-tyttöjen SM-sarjajärjestelmä 2016-17


Sarjavastaava:
Jan Kondo, 0400 529009, jan.kondo@floorball.fi


Kausi 2015-16

Kultaa: FBC Loisto (Turku)
Hopeaa: Pirkkalan Pirkat
Pronssia: Porvoon Salibandyseura

 

 C-tyttöjen alueellisista sarjoista tietoa Salibandyliiton aluesivuilla.