Farmisopimukset

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 15.2.2017 12:52

Alueellisissa sarjoissa pelaavien joukkueiden farmisopimukset sekä niiden alaiset pelaajat kaudella 2016-17. Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 56§ ja 57§. Pelaajan nimen perässä on mainittu kummassa farmisopimusosapuolen joukkueessa hän pelaa 3.2.2017 jälkeen.

Etelä-Suomi
VKTP (M2D) - VKTP II (M5D)
22.9 Limma Tomi (VKTP II)
22.9 Palosaari Joonas (VKTP II)
30.9 Iiro Niemipelto (VKTP II)
14.10 Tahvanainen Niko (VKTP II)
20.1. Sikiö Miska (VKTP)
20.1 Viitanen Valtteri (VKTP)
20.1 Olenius Robert (VKTP)

Valtti Blues (M2D) - KGB Agents (M3D)
23.9 Peltonen Matti (KGB Agents)
23.9 Jaakkola Riku (Valtti Blues)
23.9 Koskela Jussi (siirtynyt)
23.9 Saari Oskari (KGB Agents)
23.9 Vuorio Topi (siirtynyt)
23.9 Penttilä Patu (siirtynyt)
23.9 Helin Timo (KGB Agents)

IHS (M2D) - IHS II (M5D)
23.9 Orasmaa Sami (IHS II)
23.9 Seppälä Otto (IHS)
23.9 Lepomäki Johnny (IHS)
23.9 Salander Olli (IHS II)
23.9 Jokinen Eero (IHS II)
23.9 Räsänen Jussi (IHS II)

Länsirannikko

SB Hirvensalo (M2D) - SB Hirvensalo II (M4D)
23.9. Hellman Tommi (SB HIrvensalo II)
23.9. Kaunisharju Marko (SB HIrvensalo II)
23.9. Laine Onni (SB HIrvensalo)
23.9. Suvanto Rasmus (SB HIrvensalo II)
28.10. Pakarinen Teemu (SB HIrvensalo)
17.11. Puputti Lauri (SB HIrvensalo)
3.2. Piili Ville  (SB HIrvensalo)
3.2. Huila Rami (SB HIrvensalo)
3.2. Ryyppö Tuomas (SB HIrvensalo)
3.2. Liitti Leevi (SB HIrvensalo)
3.2. Silvola Tuomas (SB HIrvensalo)
3.2. Leppäranta Lauri (SB HIrvensalo II)

Sisä-Suomi

SBT PaPo (M2D) - IkU (M4D)
23.9. Siivari Atte (IkU)
30.9. Härkki Juhani (IkU)
6.10. Runsas Frans (SBT PaPo)
6.10. Kiho Arttu (SBT PaPo)
28.10. Salonen Jesse (SBT PaPo)
28.10. Kauppila Valtteri (IkU)
18.11. Nurmi Esko (SBT PaPo)
28.11. Holmala Ville (IkU)

Kaakkois-Suomi

BB-88 (M2D) - BB-88 II (M5D)
23.9. Nurminen Aleksi (BB-88)
23.9. Seppälä Kuisma (BB-88)
23.9. Sippola Olli (BB-88 II)
23.9. Hakala Joel (BB-88 II)
23.9. Mäkelä Perttu (BB-88)
7.10. Aartolahti Niklas (BB-88)
7.10. Kuitunen Vesa (BB-88)

Hatsina (M2D) - Hatsina II (M3D)
20.9. Salmela Aapo (Hatsina)
20.9. Kiesilä Pyry (Hatsina)
20.9. Hämäläinen Topi (Hatsina)
20.9. Waris Juho (Hatsina)
20.9. Luhanko Joonas (Hatsina)
20.9. Tuomainen Arttu (Hatsina II)
7.12. Punavaara Waltteri (Hatsina II)
12.1. Vilen Niko (Hatsina)

Jymypalikat (M2D) - Jymy (M5D)

SB Heinola (M2D) - SB Heinola III (M4D)
7.10. Suomalainen Toni (SB Heinola)
7.10. Knaappila Juho (SB Heinola)
7.10. Malin Teemu (SB Heinola)
7.10. Laukkanen Tuukka (SB Heinola)
7.10. Tenhola Aleksi (SB Heinola III)
15.10. Harju Jami (SB Heinola III)

Top Team (M2D) - Top Team II (M5D)
22.9. Ruottinen Ilpo (Top Team)
22.9. Saariniva Tatu (Top Team)
22.9. Ahvenainen Joni (Top Team II)
22.9. Partanen Viljami (Top Team II)
22.9. Behm Roope (Top Team)
22.9. Anttonen Juho (Top Team)
22.9. Hirn Samuli (Top Team)
22.9. Hölsä Miika (Top Team II)
22.9. Pietiläinen Jaro (siirtynyt)
10.11. Mäkelä Arttu (Top Team II)
10.11. Partanen Joonatan (Top Team)

Savo-Karjala

Coach Team (M2D) - Coach Team II (M5D)
30.9. Kukkonen Jesse (Coach Team)
30.9. Hirvonen Markus (Coach Team)
30.9. Iiskola Saku (Coach Team)
30.9. Martikainen Antton (Coach Team)
30.9. Nevalainen Aleksi (Coach Team II)
7.10. Tuononen Marko (Coach Team)
17.11. Naakka Leevi (Coach Team)

Pohjanmaa

Nibacos ( M2D) - SB Jymy (M3D)
23.9  Hautaniemi Eetu (SB Jymy)
23.9  Lokasaari Aapo (Nibacos)
23.9  Porko Artturi (Nibacos)
23.9  Kauppila Oskari (Nibacos)
23.9  Huhtala Henrik (SB Jymy)
23.9  Hietala Santeri (SB Jymy)
23.9  Honkaniemi Miikka (Nibacos)
23.9  Hyyppä Vertti (Nibacos)
14.10 Poutanen Joonas (Nibacos)
11.11 Nissilä Jaani (Nibacos)
11.11 Heikkilä Jori (Nibacos)
23.11 Posio Lari (SB Jymy)

FBC Remix ( M2D) - FBC Remix II (M5D)
1.12 Kujala Matias (FBC Remix II)
1.12 Kuru Markus  (FBC Remix)
1.12 Salonen Ilkka (FBC Remix)
1.12 Kristiansson Oliver (FBC Remix)
6.1  Kallio Juho (FBC Remix)
      Båtman Tomi (FBC Remix II)
      Rinta-Korkeamäki Miika (FBC Remix II)
      Pienimäki Jaakko (FBC Remix)
 

SB Kauhajoki (M2D) - SB Kauhajoki II (M4D) 
23.9 Hakamaa Arttu (SB Kauhajoki)
23.9 Herrala Antti (SB Kauhajoki)
23.9 Viertola Tero (SB Kauhajoki II)
23.9 Kriikkula Jarkko (SB Kauhajoki)
23.9 Luhtala Topias (SB Kauhajoki)
23.9 Lähdesmäki Lassi (SB Kauhajoki)
23.9 Olkkonen Joonas (SB Kauhajoki)
23.9 Rahkola Mikael (SB Kauhajoki)
23.9 Syrjälä Olli (SB Kauhajoki)
25.11 Huhtaviita Kristian (SB Kauhajoki)
25.11 Kaski Eero  ( SB Kauhajoki II)

Pohjois-Suomi

Sastamolo Kings (M2D) - Sastamolo Kings II (M5D)
21.10. Lackman Santeri (Sastamolo Kings II)
21.10. Enbuske Max (Sastamolo Kings)
21.10. Kuusela Joonas (Sastamolo Kings II)
21.10. Kumpulainen Valtteri (Sastamolo Kings II)
21.10. Rantamaa Ville-Matti (Sastamolo Kings II)
21.10. Pankolainen Jaakko (Sastamolo Kings II)
21.10. Posti Aatu (Sastamolo Kings II)
21.10. Hyvärinen Kimmo (Sastamolo Kings II)
21.10. Karjalainen Joona (Sastamolo Kings)
12.1. Ollonqvist Matias (Sastamolo Kings)
21.1. Hirvonen Jesse (Sastamolo Kings)

Santa's United (M2D) - Santa's United II (M5D)
21.10. Pokka Sami
21.10. Rautio Olli
21.10. Kuoksa Ville
21.10. Kylymies Wilhelm
21.10. Kähkönen Janne
21.10. Back Atte
29.1. Laurila Mika 

Kellon Lyönti (M2D) - Kellon Lyönti II (M4D)
23.9. Vesala Arttu (KeLy II)
23.9. Kouvala Antti (KeLy II)
23.9. Ahonen Marko (KeLy II)
28.10. Vesala Aleksi (KeLy II)
27.1. Klytseroff Niilo (KeLy)

SBC Levi (M2D) - SBT Tornio (M3D)
23.9. Vaara Teemu (SBC Levi)
23.9. Moilanen Kalevi (SBT Tornio)
23.9. Lassheikki Iisak (SBT Tornio)
23.9. Sanaksenaho Tuomas (SBT Tornio)
23.9. Kajula Eemeli (SBC Levi)
23.9. Poikela Santeri (SBC Levi)
23.9. Kemppainen Iiro (SBC Levi)
9.12. Harila Joonas (SBC Levi)
9.12. Saranpää Juho (SBC Levi)