Farmisopimukset

Viimeksi päivitetty 7.2.2017 09:52

Salibandyliigan joukkueiden farmisopimukset, sekä niiden alaiset pelaajat.
Farmisopimus on määritely kilpailusääntöjen 57§ ja 58§

OLS (Salibandyliiga) - LNM (Divari)
1. Petri Niemelä (15.9.2016) - OLS
2. Veli-Pekka Turula (14.10.2016) - LNM
3. Juho Laurila (10.11.2016) - LNM
4. Janne Liusvaara (2.12.2016) - OLS
5. Ville Mestari (9.12.2016) - OLS

LASB (Salibandyliiga) - Kosken Dynamo (2. divisioona)
1. Atte Mustjoki (14.9.2016) - Kosken Dynamo
2. Jere Karjalainen (14.9.2016) - LASB
3. Ilmari Lehtinen (14.9.2016) - LASB
4. Henri Färlin (14.9.2016) - LASB
5. Konsta Lehtonen (30.9.2016) - Kosken Dynamo
6. Joni Puolakka (7.10.2016) - LASB
7. Vili Ahola (14.10.2016) - LASB
8. Elmeri Saukkonen (20.10.2016) - LASB
9. Verneri Weckman (3.12.2016) - LASB
10. Wili Hämäläinen (3.2.2017) - Kosken Dynamo
11. Arran Aakkula (3.2.2017) - Kosken Dynamo

SPV (Salibandyliiga) - Nurmon Jymy (Divari)
1. Petro Rautio (15.9.2016) - SPV
2. Janne Autio (15.9.2016) - SPV
3. Jaakko Laakso (15.9.2016) - Nurmon Jymy
4. Niko Raja-Aho (15.9.2016) - Nurmon Jymy
5. Tony Koponen (15.9.2016) - SPV
6. Eetu Sariola (15.9.2016) - Nurmon Jymy
7. Arttu Hautabacka (10.11.2016) - SPV
8. Jari Hankkio (1.12.2016) - SPV
9. Henri Urmas (1.12.2016) - SPV
10. Tuomas Mustonen (1.12.2016) - SPV
11. Harri Karjala (1.12.2016) - SPV
12. Jari Karjalainen (30.12.2016) - SPV

EräViikingit (Salibandyliiga) - Erä Akatemia (Divari)
1. Henri Luoma (16.9.2016) - Erä Akatemia
2. Mika Majalahti (16.9.2016) - Erä Akatemia
3. Perttu Järvinen (16.9.2016) - Erä Akatemia
4. Santeri Kainulainen (16.9.2016) - EräViikingit
5. Ossi Jalonen (17.9.2016) - EräViikingit
6. Ilkka Koski (17.9.2016) - EräViikingit
7. Sakari Pulkkinen (25.9.2016) - Erä Akatemia
8. Tuure Ailio (4.10.2016) - EräViikingit
9. Kevin Söderling (4.10.2016) - EräViikingit
10. Joonatan Surakka (4.10.2016) - EräViikingit
11. Eero Nuutinen (19.10.2016) - EräViikingit
12. Aaro Koski (3.12.2016) - Erä Akatemia

Steelers (Salibandyliiga) - Steelers II (2. divisioona)
1. Roope Grönholm (9.10.2016) - Steelers
2. Lauri Viitala (9.10.2016) - Steelers
3. Olli Jaakonsaari (9.10.2016) - Steelers
4. Valtteri Niemi (9.10.2016) - Steelers
5. Henrik Puumala (9.10.2016) - Steelers
6. Herkko Hautaniemi (14.11.2016) - Steelers II
7. Teuvo Kinnunen (16.12.2016) - Steelers
8. Juha Jokinen (5.1.2017) - Steelers
9. Samuli Grönfors (27.1.2017) - Steelers
10. Nico Jonaeson (27.1.2017) - Steelers
11. Aleksi Kulmala (27.1.2017) - Steelers
12. Teemu Metsälä (27.1.2017) - Steelers

Nokian KrP (Salibandyliiga) - Nokian KrP Akatemia (2. divisioona)
1. Janne Mennala (30.9.2016) - Nokian KrP
2. Aleksi Peltola (30.9.2016) - Nokian KrP Akatemia
3. Kalle Koivunen (30.9.2016) - Nokian KrP Akatemia
4. Jussi Pietilä (21.10.2016) - siirtynyt
5. Juho Vähätalo (21.10.2016) - Nokian KrP Akatemia
6. Jare Koskela (26.10.2016) - Nokian KrP Akatemia
7. Jesse Vainio (27.10.2016) - Nokian KrP
8. Antti Kortetmaa (3.11.2016) - Nokian KrP
9. Sami Savolainen (3.11.2016) - Nokian KrP
10. Anton Roth (3.11.2016) - Nokian KrP
11. Lauri Tykkyläinen (5.11.2016) - Nokian KrP Akatemia
12. Elias Siira (5.11.2016) - Nokian KrP Akatemia

SalBa (Salibandyliiga) - SalBa II (3. divisioona)
1. Miika Tuominen (21.9.2016) - SalBa
2. Markus Lehtinen (21.9.2016) - SalBa II
3. Valtteri Ahtiainen (21.9.2016) - SalBa
4. Jan-Erik Aaltonen (21.9.2016) - SalBa II
5. Riku Aaltonen (21.9.2016) - SalBa II
6. Joonas Vääräniemi (21.9.2016) - SalBa II
7. Tomi Lahti (2.11.2016) - SalBa
8. Jesse Nurmi (4.2.2017) - SalBa II
9. Roope Osmone (4.2.2017) - SalBa II

M-Team (Salibandyliiga) - Vantaan M-Team (2. divisioona)
1. Aleksi Urho (1.10.2016) - M-Team
2. Teemu Jaakkola (1.10.2016) - M-Team
3. Onni Kähkönen (1.10.2016) - M-Team
4. Jami Sjöblom (1.10.2016) - Vantaan M-Team
5. Simo Paulaharju (6.10.2016) - Vantaan M-Team
6. Markus Piittisjärvi (13.10.2016) - M-Team
7. Markus Hakala (21.10.2016) - M-Team
8. Juho Kuokkanen (23.10.2016) - Vantaan M-Team
9. Ville Heino (19.1.2017) - M-Team

Happee (Salibandyliiga) - Happee Steamers (2. divisioona)
1. Niko Ilmonen (30.9.2016) - Happee
2. Kasperi Kantonen (30.9.2016) - Happee
3. Joel Lahti (30.9.2016) - Happee
4. Veli-Pekka Virtanen (30.9.2016) - Happee
5. Markus Manninen (30.9.2016) - Happee
6. Lauri Liikanen (14.10.2016) - Happee
7. Toni Kuosmanen (2.11.2016) - Happee
8. Vili Liponen (25.11.2016) - Happee
9. Joonas Kaasalainen (25.11.2016) - Happee
10. Jaska-Petteri Kunelius (2.12.2016) - Happee
11. Kaapo Savinainen (9.12.2016) - Happee
12. Jalo Kouvonen (26.1.2017)  - Happee